W listopadzie gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem „Skrzynia pełna skarbów”. Podczas spektaklu dzieci poznały marynarza, który po zejściu na ląd spotykał na swojej drodze wiele postaci, dzięki którym dowiedział się, że należy pomagać innym, a dobro, które czynimy zawsze do nas wróci. Dzieci podpowiadały marynarzowi jak należy postępować w określonych sytuacjach. Bajka zaciekawiła wszystkie dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

Dnia 27.11.2018 odbył się wenątrzprzedszkolny konkurs pieśni patriotycznej "Dla Niepodległej". Cieszył się dużym powodzeniem wśród przedszkolaków. Komisja konkursowa nagrodziła:

Dzieci młodsze

1. AMELIA CHALIMONIUK, TYMON GOLIK, SYLWESTER KWITEK
  2. MIKOŁAJ SZEWCZYK, MIŁOSZ ŁUKASZUK, MARCEL KARDASIEWICZ

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę odbywają się w naszej Ojczyźnie na tysiące sposobów. Każdy sposób jest niezwykle ważny aby podziękować TYM, którzy walczyli o wolną Polską.

W naszym przedszkolu dzieci z oddziału "Pszczółki" zorganizowały wraz z Panią Nelą i Anetką część artystyczną pt. "Dla Niepodległej".

Poza tym przyłączyliśmy się do bicia "Rekordu dla Niepodległej" w dniu 9 listopada 2018r. o godz. 11.11.

W ramach zaplanowanych działań dotyczących 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wszystkie dzieci z przedszkola spotkały się w oddziale "Biedronek" na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, zorganizowanych przez nauczycielki p. Anielę Matczuk i p. Krystynę Pugacewicz.

Nie zabrakło m.in. takich pieśni jak: "Przybyli Ułani pod okienko", "Szara Piechota", "Legiony"...
Spotkanie zakończono piosenką "Piękna nasza Polska cała", co znacząco wpłynęło na integrację dzieci w tym dniu.