Krystyna

Kto nie lubi misia?

Dnia 23 listopada 2018 w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.W ten dzień przyszliśmy do przedszkola z naszymi ulubieńcami. Rozmawialiśmy też o misiach, ulubieńcach naszych rodziców i dziadków- misiu Coralgolu, Uszatku, Yogim i oczywiście Kubusiu Puchatku, którego przygody lubią słuchać wszyscy.

Dzień ten był szczególny i mijał w bardzo miłej i wesołej atmosferze- były zabawy taneczno- muzyczne, poczęstunek i oczywiście mnóstwo zdjęć

15. listopada wzięliśmy udział w IV Międzyprzedszkolnym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej w Przedszkolu Samorządowym nr 6 w Białej Podlaskiej. Nasze dzieci z grupy Lena, Antek i Dawid mieli trudne i odpowiedzialne zadanie reprezentować nasze przedszkole w tym, konkursie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym wyzwaniem i pieśni "Przybyli ułani pod okienko" i zostały wyróżnione.

14. listopada zaprezentowaliśmy się naszym rodzicom, którzy przyjęli nasze zaproszenie do przedszkola. "Kto ty jesteś.." taki tytuł miał montaż słowno-muzyczny, który przygotowaliśmy. Występ zaczęliśmy od przygotowania naszego hymnu-a umiemy już wszystkie 4 zwrotki. Oprócz tej najważniejszej części patriotycznej w murach naszego przedszkola można było usłyszeć "Przybyli ułani pod okienko", "Ułani, ułani", "Ostatni mazur", "Piechota", "Piękna nasza Polska cała". W tej miłej świątecznej atmosferze mogliśmy spędzić miłe chwile z rodzicami w przedszkolu.

My tez uczestniczyliśmy w ogólnoprzedszkolnej akademii z okazji 100- letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Nasze panie pomogły zrobić nam kotyliony, które były niezbędne przy tej uroczystości. Dzięki panu od rytmiki mogliśmy zobaczyć a nawet przymierzyć prawdziwe stroje krakowiaka. A potem przeżywaliśmy historię Odzyskania Niepodległości, która przybliżyły nam dzieci z oddziału piątego.