Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Super User

Na dzisiejszych zajęciach proponuje Wam troszkę matematyki.

Pozdrawiam serdecznie,

p. Wiola

 

Gra „W zielone”.

Przebieg: Dziecko spaceruje po pokoju. Dorosły głośno podaje nazwę koloru np. zielony. Zadaniem dziecka jest znaleźć w pomieszczeniu coś koloru zielonego i dotknąć go. Jeżeli osoba dorosła poda nazwę innego koloru, dziecko stoi prosto i się nie rusza.

Zabawa matematyczna „Kolorowy ogródek”

Rodzic przygotowuje 3 paski papieru – grządki. Z boku każdej grządki umieszcza obrazek kwiatka i mówi: Na pierwszej grządce wyrosną kwiatki czerwone, na drugiej żółte, a na trzeciej niebieskie. Dziecko otrzymuje kolorowe kwiaty, z zamkniętymi oczami wybiera jeden i umieszcza na odpowiedniej grządce (np. kwiat niebieski na trzeciej grządce), potem kolejny itd. Liczy kwiaty na pierwszej/ drugiej/ trzeciej grządce i określa ich liczbę liczebnikiem. Zwróćmy uwagę na poprawną budowę wypowiedzi: Na pierwszej / drugiej / trzeciej grządce rosną 2 kwiatki czerwone / 3 żółte / 4 niebieskie. Poniżej do pobrania kwiaty do wycięcia.

 

Pobierz: kwiaty żółte

Pobierz: kwiaty niebieskie

Pobierz: kwiaty czerwone