Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Super User
6 kwiecień
 
  A święta tuż, tuż.....
 
Mam nadzieję , że macie już wszystko przygotowane, o co prosiła w ubiegłym tygodniu?
Dzisiaj zajmiemy się ,,domową uprawą zbóż, no, może jednego zboża"....Rzeżucha i owies to najpopularniejsze ozdoby wielkanocne naszego stołu. Dzieci samodzielnie je sieją  i lubią obserwować jak wzrastają. 
Również bohaterka naszego wiersza czeka na zielony owies.
 
Posieję na spodku owies
może mi wyrośnie, kto wie?
Od rana dzisiaj się cieszę
pięknie mi owiesek wzeszedł.
Już białą serwetę ścielę
zieleń na owiesku, zieleń!
Rośnijże, długo nie zwlekaj!
Cukrowy baranek czeka.
 
  Czasu mamy mało, więc bierzmy się do roboty!
Zaczynamy od rzeżuchy. Rzeżuchy nasiona możemy wysiać na wilgotną watę( kosmetyczne płatki) , lub też do ziemi. W zależności , co macie przygotowane?Ważne jest , aby podłoże było ciągle wilgotne. Owies wysiewamy do ziemi, ale też pamiętajcie, aby podlewać.
  W przedszkolu , jak rozmawiliśmy o roślinkach , to na pewno pamiętacie , w jakich warunkach roślinki rosną . Musi być podłoże( mamy ziemię i waciki), woda( o niej też pamiętamy) i ostatni czynnik to światło. Dlatego też jak posiejecie nasiona , wystawcie je na parapet lub w miejscu , gdzie jest światło.
   Moja propozycja jest jeszcze taka , aby po zasianiu je podpisać. Przygotujcie : patyczki od szaszłyków, taśmę, małą sztywną karteczkę, nożyczki, , coś do pisania. Przymocujcie karteczki z napisem RZEŻUCHA ; OWIES  do odpowiednich naczyń. 
  A teraz zostaje już tylko obserwować . Musicie każdego dnia patrzeć czy nie potrzebują wody i czy już zaczynają kiełkować?
  Mam nadzieję, że do Świąt Wielkanocnych uda Wam się zrobić piękne dekoracje na stół.
 
 
                                                                                   Pozdrawiam Was serdecznie, p. Krysia