Dnia 09.10.2020r. dzieci 4-5-letnie z gr. III „Misie” z Przedszkola Samorządowego Nr 11 w Białej Podlaskiej wybrały się wraz z p. Wiolą oraz p. Ewą na Rodzinny Ogród Działkowy „Malwa” w celu posadzenia „Tulipanów mocy”, które wesprą ogólnopolską akcję edukacyjno-charytatywną na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). Akcja została zorganizowana przez stowarzyszenie Pro Solute.

Głównym celem akcji jest:

• Nabycie wiedzy i umiejętności sadzenia roślin w gruncie,
  • Edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD)
  • Zwrócenie uwagi i uwrażliwienie społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z dystrofią mięśniową.
  • Wsparcie dzieci z DMD i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą.
  • Ewentualne pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z DMD, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia Pro Salute.

Symbolem akcji dystrofii mięśniowej wybrano czerwone tulipany, ponieważ tulipan to kwiat wyrażający pozytywne uczucia, symbolizujący sympatię i ciepło emocjonalne, doskonałą miłość. Cebulki tulipanów jesienią i zimą nabierają siły, aby przebić się przez twardą glebę i by rozkwitnąć na wiosnę, pokazując swoją moc i chęć życia dzieciom z dystrofią mięśniową na kolejne lata.